Cocktail

Ko Mook – další informace

Možná už víte, kam vyrazit na Ko Mook, taky už jste si třeba přečetli zajímavosti, které se s Ko Mook pojí. Pokud je vám to ale stále málo, pak se začtěte do dalších řádků, na kterých přidáme další informace o tomto romantickém ostrově v Andamanském moři.

  • Ko Mook se v posledních letech stává častým cílem mladých novomanželů, kteří zde tráví své líbánky. Důvody jsou prosté – turistů je tady minimum, romantických a opuštěných pláží a plážiček naopak spousta. Na jihu ostrova je to například pláž Ao Phangkha.
  • Zatímco na pobřeží jsou krásné pláže, nitro ostrova patří kaučukovníkům, turisté se často diví, proč jsou tyto stromy ověšené kokosovými skořápkami, právě do nich se ale na Ko Mook chytá latex, z kterého se potom vyrábí přírodní kaučuk.
  • Ubytování na Ko Mook je obvykle situováno do menších chatek nebo bungalovů v bezprostřední blízkosti pláže. Ti, co sem přijedou by neměli čekat pětihvězdičkové luxusní resorty. Na druhou stranu je ale vybavení domků vkusné a naprosto plní svůj účel.
  • Těm, kterým nezachutná místní thajská kuchyně cestovatelské příručky doporučují navštívit okolo resortu Charlie Beach. Právě tady funguje několik menších restaurací se západní kuchyní.
  • Cestopisy se také často zmiňují o podniku Mookie, kde prý točí nejlepší pivo v Thajsku a vládne tam pohodová a kosmopolitní atmosféra.
  • Celý ostrov Ko Mook je obklopený živým korálem, je tedy ideálním místem pro šnorchlování.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Dovolená Thajsko, to je směs zajímavé kultury a nedotčené přírody. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás sesbírala ty nejdůležitější informace o Thajsku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-mook.cz