Cocktail

Ko Mook – více o Ko Mook

Pokud byste hledali ostrůvek Ko Mook na mapě světa, museli byste svou pozornost zaměřit na jižní pobřeží Andamanského moře. Právě tady totiž Ko Mook leží – v thajské provincii Trang omývaný průzračným mořem.

Ačkoli si provincie Trang v ničem nezadá s blízkou provincií Krabi, leží v jejím stínu a turistů sem přijíždí jen minimum. Což je na jednu stranu výhoda – celá provincie, včetně Ko Mook, si uchovává původní ráz a její kouzlo nenarušují davy turistů.

Pláže na Ko Mook

Ko Mook (občas je možné se setkat i s označením Ko Muk) má ale rozhodně nakročeno k tomu stát se novou oblíbenou thajskou destinací. Základním předpokladem je krásné pobřeží. A pěkných pláží je na Ko Mook několik.

Tou nejvýznamnější je Hat Faráng, která leží na západním pobřeží, na opačné straně od pevniny. Pruh bílého písku pro slunění je tady široký, voda mělká a absolutně průzračná. Atmosféru ráje dokresluje ještě stylové molo a kokosové palmy. Není divu, že o pozemky na Ko Mook mají zájem přední světové hotelové řetězce.

Zatím na Ko Mook ale fungují spíše menší resorty tvořené střízlivými bungalovy z přírodních materiálů na východním pobřeží ostrova. Navíc všechny, až na jednu výjimku, fungují jen v hlavní turistické sezoně. Zbytek roku je na Ko Mook víceméně mrtvo.

Ko Mook – thajský ráj pro potápěče

Ko Mook je jako spousta dalších thajských destinací rájem pro potápěče. Thajské vody obecně patří k těm nejčistším, navíc díky příjemné teplotě vynikají druhovou pestrostí. Pomyslnou startovní čarou pro potápěče a vyznavače šnorchlování na Ko Mook je malý přístav u resortu Charlie Beach. Tady je možné najmout lodní taxi, které turisty nejčastěji vyveze k malým krasovým ostrůvkům v okolí.

A zatímco pobřeží ostrova patří turistům, vnitrozemí potom sběračům kaučuku. Více se o nich můžete dočíst v kategorii Zajímavosti. Tipy na zajímavá místa zase poradíme v sekci Kam vyrazit.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Dovolená Thajsko, to je směs zajímavé kultury a nedotčené přírody. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás sesbírala ty nejdůležitější informace o Thajsku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-mook.cz