Cocktail

Ko Mook – poznejte okolí

Ostrůvek Ko Mook omývají vody Andamanského moře a Ko Mook rozhodně není jediným letoviskem, které v tomto moři a v této části Thajska leží. Na dovolenou sem můžete vyrazit i do jiných destinací. Z těch Ko Mook nejbližších jsou to Krabi, Phi Phi, Ko Lanta a trošku vzdálenější Phuket.

Krabi

Provincie Krabi je kompromisem. Mezi čím? Mezi hlučnými a neuvěřitelně živými letovisky jako jsou Pattaya, Bangkok, nebo Phuket a mezi ostrovním klidem a relaxem, který turisté nalézají na ostrovech typu Ko Lanta, Ko Tao nebo právě na ostrůvku Ko Mook.

Krabi v roce 2004 patřilo k místům, které nejničivěji zasáhla „vánoční“ vlna tsunami. Dnes byste ale jen těžko uvěřili, že velká část oblasti byla doslova srovnána se zemí. K pobřežní oblasti této provincie je přidruženo zhruba 150 ostrůvků, navíc je to odsud jen asi hodinu a půl do slavného Phuketu.

Phi Phi

Viděli jste slavný film Pláž s Leonardem di Capriem? Pokud ano, pak vězte, že jeho podstatná část se natáčela právě na Phi Phi. Na tomto scénickém souostroví uprostřed vod Andamanského moře. Nutno podotknout, že až do doby, než si ostrov zahrál jednu z hlavních rolí v tomto hollywoodském filmu, byl cílem pár stovek baťůžkářů, teď se sem jezdí rekreovat tisíce turistů ročně.

Jen pozor na to, že ve snímku z roku 2000 byly místní exteriéry počítačově upraveny. Natáčelo se v místní zátoce Ao Maya, ve filmu nad ni ale filmaři digitálně přidali mohutný skalní masív.

Ko Lanta

I souostroví Ko Lanta ze všech stran obklopují tyrkysové vody Andamanského moře. Celkem ho tvoří ke třicítce ostrovů. Ten největší Ko Lanta Yai se táhne v délce téměř třiceti kilometrů a jeho výrazným poznávacím znakem je vysoký horský hřbet v jeho středu.

Ko Lanta patří k nejoblíbenějším destinacím, které v Thajsku jsou. Společně s Phuketem, Pattayou a Bangkokem se řadí na špičku návštěvnosti.

Phuket

Zhruba 700 kilometrů jižně od Bangkoku, tedy asi hodinu a půl letu od thajského hlavního města leží Phuket – nejdražší, ale zároveň nejluxusnější thajské letovisko. Co Phuket proslavilo je bezesporu noční život. Zábavní čtvrť Patong je mezi mladými pojem.

Místní pláže jsou písčité, široké a s velmi pozvolným vstupem do moře. Navíc i ty si zahrály ve filmech. V 70. letech se v zátoce Phang Nga natáčela jedna z bondovek. Možná i to je důvod, proč je právě tato zátoka jedno z nejfotografovanějších míst Thajska.

Ti, co neláká pobřeží Andamanského moře, mohou vyrazit v Thajsku i jinam – nabízí se hříšná Pattaya, hlavní město Bangkok a jeho okolí nebo třeba klidné ostrůvky, jako jsou Ko Tao nebo Ko Chang.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Dovolená Thajsko, to je směs zajímavé kultury a nedotčené přírody. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás sesbírala ty nejdůležitější informace o Thajsku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-mook.cz