Cocktail

Ko Mook – kam vyrazit

Ko Mook je poměrně malý ostrůvek. I přesto je na něm ale několik míst, které by si turisté neměli nechat při jeho návštěvě ujít. Na následujících řádcích jsme pro vás připravili výčet míst, která jsou na Ko Mook něčím výjimečná, zajímavá a zvláštní. A která se díky tomu těší tu většímu, tu menšímu zájmu turistů.

Ko Mook - pláž Hat Faráng

Občas můžete na mapách narazit i na označení Hat Sai Yao. Tato pláž je nejvýznamnější a nejkrásnější pláží Ko Mook. Leží na západním pobřeží Ko Mook, tedy na té straně ostrova, která je odkloněná od pevniny. I to je jeden z důvodů, proč je tu voda tak křišťálově čistá.

Příjemnou zprávou pro ty, kteří si jako plavci příliš nevěří, je fakt, že moře u pláže Hat Faráng je mělké. Navíc je tady molo, které vede poměrně daleko do moře.

Na druhou stranu si krásy této pláže na Ko Mook všimli i zahraniční investoři, kteří tady chtějí stavět nové hotely. Nezbývá než doufat, že ty budou citlivě zasazené do místní krajiny.

Ko Mook – Smaragdová jeskyně

Za trochou adrenalinu se vydejte na sever Ko Mook. Z moře se tady do nitra ostrova, do malé laguny s pláží táhne takzvaná Smaragdová jeskyně. Dlouhá je několik desítek metrů a ti, kteří chtějí na vlastní oči spatřit malou lagunu, skrz ni musí proplavat a zvládnout několik desítek metrů černočerné tmy.

Laguna se nicméně v posledních letech stala častým cílem turistů. Na Ko Mook sem kvůli ní přijíždějí desítky lodí měsíčně a místní se shodují, že to laguně na kráse nepřidá. Spíš naopak – kvůli davům turistů pomalu ztrácí své kouzlo.

Trang – hlavní město provincie

Hlavní město provincie Trang se „překvapivě“ jmenuje také Trang. Má zhruba 70 tisíc obyvatel a není to typické turistické středisko, na moc zajímavých památek tady tedy nenarazíte. Určitě si ale udělejte čas a poseďte v některé z místních kavárniček a nasávejte typickou atmosféru.

Zážitkem je i návštěva typických místních trhů. Ty čas od času probíhají i v noci, nakoupit si tedy můžete typické místní produkty, jako jsou třeba matrace pletené z listů, i za svitu měsíce.

Ko Mook – okolní ostrůvky

Potápěči určitě nepohrdnou možností vyrazit na celodenní výlet lodí. Vyráží se obvykle z přístavu u resortu Charlie Beach a nejčastěji se pluje k malým ostrůvkům v bezprostřední blízkosti. Oblíbený je třeba Ko Waen.

Za extrémně čistou vodou se vyplatí vyrazit ke Ko Kradan. Ten je součástí národního parku Hat Jao Mai. Největším ostrovem provincie je potom Ko Libong. I jeho povrch je prohlášený za přírodní rezervaci, za místní unikátní přírodou přijíždění turisté z celého světa.

Další informace o Ko Mook najdete v sekci Další informace. Pokud vás navíc tento výčet míst nalákal na další poznávání Thajska, pak poznejte okolí a dílší blízká místa Ko Mook.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Dovolená Thajsko, to je směs zajímavé kultury a nedotčené přírody. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás sesbírala ty nejdůležitější informace o Thajsku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-mook.cz