Cocktail

Ko Mook – zajímavosti

Pokud vás výčet zajímavých míst na Ko Mook a v okolí úplně neuspokojil, inspirujte se následujícími řádky, na nichž jsme se pokusili sesbírat další zajímavosti a rarity pojící se ke Ko Mook respektive k celému Thajsku.

Dovolená v Thajsku – vždycky bez all inclusive

Možná vás při hledání dovolené v Thajsku překvapilo, že žádný z hotelových resortů, včetně těch na Ko Mook nenabízí dovolenou all inclusive. Není to proto, že by Thajci chtěli na svých hostech šetřit.

Vysvětlení je prostší – na tom, že hotely v Thajsku nebudou nabízet all inclusive má velký podíl thajská vláda. Ta totiž tímto opatřením bojuje za to, aby turisté opouštěli i udržované zahrady hotelových resortů a své peníze utráceli i jinde – na tržištích, v menších obchůdcích, supermarketech…

Tajemství kaučuku na Ko Mook

Provincie Trang, jejíž součástí je i ostrov Ko Mook, patří k čelním producentům kaučuku ve světě. Kaučukovníky rostou po celém pobřeží, i ve vnitrozemí ostrova Ko Mook. Po naříznutí tyhle stromy produkují latex, mléčně zbarvenou tekutinu, kterou místní chytají do připravených nádob.

Po smíchaní s dalšími surovinami latex ztuhne a vysráží se, potom se nechá přirozeně uschnout a odváží se do továren k dalšímu zpracování.

Když nemáte rádi maso

Při trošce štěstí mohou turisté při návštěvě hlavního města provincie natrefit na okamžik, kdy v něm probíhá Vegetariánský festival. „Na svědomí“ ho má místní čínská menšina a tahle událost patří k nejoblíbenějším široko daleko.

Muslimové v Hua Laem

Při toulkách ostrovem je možné zavítat až k rybářské vesničce na jihu ostrova. Hua Laem je vesnička, jejíž obyvatelé jsou v drtivé většině případů muslimové, proto se ženám nedoporučuje na plážích v bezprostřední blízkosti vesnice „pobuřovat“ tím, že jsou oděné „jen“ v plavkách.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Dovolená Thajsko, to je směs zajímavé kultury a nedotčené přírody. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás sesbírala ty nejdůležitější informace o Thajsku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-mook.cz